Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Miasta Pabianic (PSZOK)

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Miasta Pabianic przy ul. Warzywnej 6, czynny jest: we wtorek i czwartek w godz. 11:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 9:00 - 13:00

Rodzaje odpadów komunalnych przyjmowanych do PSZOK:

1. przeterminowane leki;
  2. chemikalia (farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe);
  3. zużyte baterie i akumulatory;
  4. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  5. meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. domowy sprzęt sanitarny, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, wyposażenie gosp. domowych, elementy stolarki mieszkaniowej i gospodarczej, elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych);
  6. odpady budowlano-rozbiórkowych o kodach z grupy 17 (m.in. gruz ceglany, materiały ceramiczne i elementy wyposażenia, styropian, drewno, szkło, itp.);
  7. zużyte opony (do rozmiaru 1250x400 mm);
  8. bioodpady (m.in.: liście, trawa, gałęzie);
  9. opakowania ze szkła;
  10. opakowania z tworzyw sztucznych;
  11. opakowania z papieru i tektury;
  12. opakowania wielomateriałowe;
  13. metal (złom);
  14. lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (m.in. zużyte świetlówki, żarówki energooszczędne, termometry, itp.);
  15. odpady z tekstyliów i odzieży;
  16. odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałe w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki ex 20 01 99 - wyłącznie w pojemnikach pobranych wcześniej z PSZOK.

Regulamin koszystania z PSZOK

Oświadczenie o dostarczeniu odpadów w moim imieniu do PSZOK

Terminy otwarcia PSZOK

Zarządzenie o zmianie organizacji i systemu pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Miasta Pabianice przy ul. Warzywnej 6