Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Zgłaszanie interwencji dotyczących przypadków naruszania przepisów z zakresu ochrony środowiska

Numer alarmowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, na który można zgłaszać całodobowo istotne naruszenie przepisów ochrony środowiska, w tym w zakresie gospodarki odpadami - 721-111-213.

Interwencje można zgłaszać również na adres e-mail: awarie@wios.lodz lub telefonicznie w godzinach pracy urzędu (7:30 - 15:30) pod numerem: +48 42-633-33-43.

W dni robocze w godzinach 20:30-7:30 oraz weekendy i święta powyższe numery alarmowe będą w dyspozycji Dyżurnego Operacyjnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Autor: Angelika Gortat