Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt Rada Miejska określa corocznie do dnia 31 marca. Obowiązek ten nakłada na Radę Miejską ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Przed podjęciem uchwały projekt programu musi zostać poddany opiniowaniu przez:

1. właściwego powiatowego lekarza weterynarii,
  2. organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, działające na obszarze gminy,
  3. dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich, działających na obszarze gminy.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Pabianic

Autor: Marta Skonieczna