Szkolenie: Możliwości i warunki zatrudniania cudzoziemców

W Imieniu Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Pabianicach wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Łodzi zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców:

Możliwości i warunki zatrudniania cudzoziemców (stan prawny po 01.01.2018 r.).

Wtorek 24 kwietnia 2018 | godz. 12.00-14.00
ul. Zamkowa 3 lokal 5, 95-200 Pabianice
Szkolenie przeprowadzi Starszy Inspektor Pracy Specjalista Urszula Wojciechowska z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę firmy oraz dane do kontaktu (mail) prosimy kierować na adres: biuro@izba.lodz.pl do dnia 20 kwietnia.
Spotkanie odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Pracuję legalnie!” - www.prawawpracy.pl

„Pracuję legalnie!” to trzyletnia, ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z obszaru legalności zatrudnienia, której realizacja planowana jest na lata 2017 - 2019. Jej zadaniem jest podniesienie świadomości pracodawców i pracowników z zakresu zasad zatrudniania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy.

Kampania kierowana jest do pracodawców, rolników i pracowników (również spoza UE – ze szczególnym uwzględnieniem pracowników z Ukrainy).

Cele działania:

• Propagowanie wyboru pracy legalnej w miejsce zatrudnienia w „szarej strefie” i przyjmujących ofertę pracy nielegalnej;
  • Uświadomienie pracującym korzyści wynikających z wykonywania „pracy legalnie” oraz zagrożeń wypływających z wykonywania pracy nierejestrowanej lub deklarowanej fałszywie;
  • Piętnowanie niedozwolonych praktyk stosowanych przez tych pracodawców, którzy decydują się na powierzanie pracy z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa;
  • Informowanie o formach i możliwościach skorzystania z pomocy merytorycznej Państwowej Inspekcji Pracy przy eliminowaniu nieprawidłowości.

plakat informacyjny

Autor: Anna Wiśniewska