Sprawdź swój wpis w CEIDG

Zdublowane wpisy:
W przypadku gdy przedsiębiorca posiada wiele wpisów „aktywnych” (zdublowane wpisy) powinien wykreślić ten/te wpisy, które są niepoprawne, tak by w CEIDG pozostał tylko jeden „aktywny” (art.203 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej) Przedsiębiorca powinien dokonać tej czynności w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie "Konstytucji biznesu". Po upływie ww. terminu CEIDG automatycznie wykreśli wszystkie wpisy przedsiębiorcy, który posiada więcej niż jeden wpis „aktywny”.
Prosimy o sprawdzenie swoich wpisów, w tym celu należy:

1. Wejść na stronę www.firma.gov.pl.
  2. Kliknąć w zakładkę „Znajdź przedsiębiorcę”.
  3. Wpisać nazwisko i imię oraz miejscowość, w której znajduje/znajdowało się główne miejsce wykonywania działalności (wyszukiwanie za pomocą numeru NIP nie zawsze jest skuteczne w przypadku działalności prowadzonej przed 2011r.)
  4. Zaznaczyć znacznik "Uwzględnij wymagające weryfikacji"
  5. Przepisać kod z obrazka.
  6. Kliknąć „Szukaj”.

Jeżeli znaleźli Państwo kilka dotyczących siebie aktywnych wpisów, prosimy o zgłoszenie się do urzędu gminy/miasta, w którym dokonano rejestracji, w celu uzgodnienia stanu faktycznego.

Autor: Anna Wiśniewska