Konkurs „Województwo Łódzkie przyjazne rodzinie”

Samorząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs pn. „Województwo Łódzkie przyjazne rodzinie” w dwóch kategoriach: Samorząd przyjazny rodzinie oraz Przedsiębiorca/organizacja przyjazna rodzinie.

Celem Konkursu jest m.in. wyróżnienie przedsiębiorców podejmujących szczególnie wartościowe inicjatywy na rzecz wspierania rodzin z województwa łódzkiego.

Zgłoszenia do Konkursu przyjmuje Regionalne Centrum Polityki Społecznej z siedzibą w Łodzi przy ul. Snycerskiej 8, 91-302 Łódź, do dnia 22 marca 2019 r.

Do konkursu mogą być zgłaszane następujące inicjatywy:

• inicjatywy skierowane do rodzin pracowników (np. imprezy kulturalne, materialne wsparcie okolicznościowe),
  • wspieranie akcji charytatywnych, działań promujących zdrowy styl życia,
  • działania w zakresie rozwiązywania lokalnych problemów społecznych,
  • uczestnictwo w Programach: „Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych” lub innych Programach skierowanych na rzecz rodzin wielodzietnych,
  • opracowanie i realizacja własnych programów, projektów, pakietów dla rodzin.

Ponadto informujemy, iż ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w dniu 10 maja 2019 r. w Łodzi podczas Uroczystości Inaugurującej XI Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny.

Szczegóły dot. Konkursu znajdują się na stronie bip.lodzkie.pl