Tarcza 8.0 - 4 instrumenty wsparcia z tarczy branżowej w kolejnym miesiącu

Rząd zdecydował o przedłużeniu i poszerzeniu obowiązywania niektórych form wsparcia, które przewiduje tarcza branżowa. Dotyczy to:

• zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych za grudzień 2020 r. oraz styczeń i luty 2021 r.;
  • dofinansowania wynagrodzenia pracowników ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • wypłaty świadczenia postojowego,
  • dotacji na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorców;

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/rady-ministrow-przedluzyla-pomoc-z-tarczy-branzowej-na-kolejny-miesiac

Autor: Lidia Mielczarek