Dzień Zdrowia, czyli bezpłatne badania i akcja szczepień w Pabianicach

21 sierpnia w Pabianicach odbędzie Dzień Zdrowia, podczas którego mieszkańcy będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Janssen, a także skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji kardiologiczno-diabetologicznych. Akcję organizują Urząd Miejski i Polpharma w ramach ogólnopolskiego programu Strefa na Zdrowie Polpharmy. Jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy w trakcie pandemii nie mieli i wciąż nie mają dostatecznego dostępu do specjalistów i terapii.

Plakat - Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczno - diabetyczne

21 sierpnia (sobota) w Szkole Podstawowej nr 16 przy ulicy 20 Stycznia 9/13 (wejście od ul. Bocznej) w godzinach 10.00 – 18.00, po uprzednim umówieniu telefonicznym, mieszkańcy będą mogli wykonać następujące badania i konsultacje w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy:

• Profil lipidowy – badanie trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i frakcji cholesterolu zawierających odpowiednio LDL i HDL,
  • EKG i ciśnienie tętnicze,
  • INR i czas PT – badanie wykrywające zaburzenia w krzepnięciu krwi,
  • Hemoglobina glikowana - badanie oceniające średnie stężenie glukozy we krwi w okresie ostatnich 6 tygodni.

Zapisy telefoniczne na badania będą prowadzone od poniedziałku do soboty w godzinach 16.00 - 20.00 pod numerem: 662 378 062.

Aby skorzystać z badań i porad specjalisty nie jest wymagane skierowanie!

Ponadto w godz. 10.00 – 15.00 w tym samym miejscu będzie możliwość zaszczepienia się szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson.

Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 20 tysięcy pacjentów podczas blisko 100 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski. W tym roku akcja odbędzie się w 8 miastach w Polsce.

Autor: Bogumiła Matusiak