Weryfikacja spełnienia wymogów ustawowych - Taksówka

Przedsiębiorco!

Jeśli jesteś kierowcą lub zatrudniasz kierowców! Obowiązkowo złóż do urzędu dokumenty i zweryfikuj je już dziś! Masz na to czas do 31 marca 2024 r.! Nie zwlekaj!

Uwaga! Nie dotyczy licencji wydanych po 17 września 2023 r.

Podstawa prawna weryfikacji: Ustawa o zmianie ustawy – prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 26 maja 2023 r. (Dz. U z 2023 r. poz. 1123).

Wymagane dokumenty (Oryginały do weryfikacji lub notarialnie potwierdzone kopie dokumentów):

1. zaświadczenie o niekaralności opatrzone datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed złożeniem wniosku;
  2. prawo jazdy (prawo jazdy wydane w języku innym niż polski powinno zostać złożone wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski);
  3. orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
  4. orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

Wzór oświadczenia znajduje się na stronie: Uzyskanie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką

Miejsce złożenia dokumentów
Urząd Miejski w Pabianicach