Wykład poświęcony zaćmie w ramach prowadzonej akcji profilaktycznej

8 lutego 2018 r. o godz. 16:00 w Centrum Seniora odbył się wykład poświęcony zaćmie, który poprowadził p. Paweł Chabrzyk z Fundacji Pomocy Wykluczonym "Trzecia Młodość". Wykład stanowił część akcji profilaktycznej dotyczącej zaćmy, nad którą patronat objął Prezydent Miasta Pabianic - Grzegorz Mackiewicz.

Podczas spotkania można było usłyszeć m.in. o przyczynach choroby, przebiegu oraz możliwościach leczenia zaćmy w kraju i za granicą, a także o transgranicznym leczeniu zaćmy przy wykorzystaniu refundacji NFZ. Dodatkowo uczestnicy zostali poinformowani, o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych dla osób, które ukończyły 60 r. ż. w terminie 20 lutego br. (brak miejsc) oraz 20 marca br.

Aby zapisać się na badanie należy zadzwonić na infolinię Fundacji pod nr tel: (12) 333-77-73. Infolinia jest czynna w godzinach 9.00-17.00. Opłata za połączenia wg taryfy operatora. Badania przeprowadzane będą w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39.

wykład poprowadzi p. Paweł Chabrzyk

Iga Pietryszka