Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

W dniach 26 lutego i 1 marca 2018 r. zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia badanie mammograficzne. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

W badaniu mogą uczestniczyć kobiety ubezpieczone, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
  • lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Uwaga! Mammobus będzie usytuowany na parkingu przy Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach, ul. Narutowicza 33.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Infolinia jest czynna od poniedziałku do soboty.

plakat informacyjny