Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

Pabianickie Centrum Medyczne rozpoczęło współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi w ramach Łódzkiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Dzięki programowi będzie można uzyskać fachową diagnostykę lekarską.

Celem głównym projektu „Łódzki program profilaktyki nowotworów głowy i szyi” jest opracowanie i wdrożenie kompleksowego programu profilaktyki i wczesnej diagnostyki nowotworów głowy i szyi oraz wsparcia emocjonalnego dla pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Dzięki współpracy z personelem Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) osoby o zwiększonym ryzyku rozwojów nowotworów głowy i szyi będą kierowane na szybką dalszą diagnostykę pod opieką lekarzy z ośrodka specjalistycznego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie dedykowanej projektowi (https://profilaktyka.umed.pl/program-lodzki-program-profilaktyki-glowy-i-szyi/).

plakat informacyjny