Dni Spirometrii w Pabianickim Centrum Medycznym

Pabianickiej Centrum Medyczne zaprasza 2 października 2018 roku w godzinach 12:00-16:00 na bezpłatne badania spirometryczne realizowane w ramach Dni Spirometrii. Badanie wykonywane będzie w Przychodni Specjalistycznej na I piętrze budynku 1D w gabinecie 116 D. Rejestracja nie jest wymagana. Przed badaniem pacjent poproszony zostanie o wypełnienie specjalnej ankiety. Uwaga! Brak konsultacji lekarskiej.
Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Naszym celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego. W całej Polsce w dniach

Obecna edycja dni spirometrii poświęcona będzie wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Pragniemy podnieść świadomość Polaków na temat standardów diagnostycznych w chorobach płuc. Wiedza, jak i czym oddychamy wpływa bezpośrednio na zachowania i nawyki prozdrowotne. Pojawiające się duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania nie są przez świadomych pacjentów bagatelizowane, gdyż wiedzą, że zaburzenia czynnościowe układu oddechowego mogą być objawami zaostrzenia astmy i POCHP.

Bezpłatne badania spirometryczne będą oferowane pacjentom w zarejestrowanych wcześniej placówkach medycznych, w terminie 01 - 06 października 2018.

Więcej informacji na stronie: http://www.pcmnzoz.pl/index.php/403-dni-spirometrii-2018