„Szczepienia to dobrodziejstwo współczesnych czasów” - spotkanie z profesor Lidią Brydak

Fundacja „Misja Medyczna” zaprasza na otwarte i bezpłatne spotkanie z profesor Lidią Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego pn. „Szczepienia to dobrodziejstwo współczesnych czasów”. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu „Czwartki ze zdrowiem i medycyną”.

Szczyt zachorowań na grypę przed nami. Co roku przypada zwykle między styczniem a marcem. Warto więc zastanowić się nad znaczeniem szczepień przeciwko grypie. Tym bardziej, że w ubiegłym sezonie mieliśmy w Polsce ponad 5 tys. podejrzeń i zachorowań na grypę, było też 48 zgonów, a – zdaniem ekspertów - ich liczba jest niedoszacowana.

Jak podaje Krzysztof Suszek, Przewodniczący Rady Fundacji „Misja Medyczna” - wyszczepialność przeciw grypie jest w Polsce najniższa w Europie. A przecież grypa ma też wymiar ekonomiczny, o czym najlepiej wiedzą przedsiębiorcy.

Fundacja „Misja Medyczna” serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie z prof. Lidią Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Pani profesor będzie gościem cyklu organizowanego przez Fundację: „Czwartki ze zdrowiem i medycyną”. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia, w godz. 17.00-18.30, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi przy ul. Czerwona 3, która jest partnerem spotkania.

Wydarzenie jest otwarte dla mieszkańców i bezpłatne. Zapraszamy lekarzy, osoby związane z ochroną zdrowia, rodziców, a także wszystkich zainteresowanych tematem - informuje Przewodniczący Rady Fundacji. Nie trzeba się zgłaszać, wystarczy przyjść 31 stycznia do Okręgowej Izby Lekarskiej .
Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Celem projektu Fundacji Misja Medyczna „Czwartki ze zdrowiem i medycyną” jest propagowanie poprawnych nawyków zdrowotnych oraz dyskusja nad naszym stylem życia, wyzwaniami i zagrożeniami współczesnego świata. Czy dbamy o zdrowie, żyjemy bezpiecznie, pamiętamy o aktywności? Czy potrafimy odpoczywać? Spotkania zakładają także dyskusję na ważne, czasem kontrowersyjne tematy dotyczące ochrony zdrowia. Mają być one zachętą do zastanowienia się nad naszymi postawami i wyborami. Ideą „Czwartków ze zdrowiem i medycyną” jest cykl spotkań z osobistościami z dziedziny ochrony zdrowia.

Kolejne spotkanie zaplanowano na ostatni czwartek lutego. Tematem będzie nieustająca walka z dopalaczami, co możemy zrobić, by ją skutecznie wygrać – a gościem spotkania będzie Marek Posobkiewicz, niezwykła osobowość, były Główny Inspektor Sanitarny, znany także jako raper Gisu, bohater teledysku o zagrożeniach związanych z dopalaczami.