E-recepta od 8 stycznia 2020 r.

Od 8 stycznia 2020 r. wejdzie w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej.

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

• jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji - każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece,
  • nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek - e-recepta jest zawsze czytelna,
  • nie zgubisz jej - wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta,
  • zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

...a jeżeli korzystasz z IKP:

• w każdej chwili możesz sprawdzić, jak przyjmować lek - na e-recepcie znajdziesz informacje o przepisanym dawkowaniu,
  • otrzymasz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej, po ustaleniu z lekarzem),
  • możesz sprawdzać dawkowanie leków przepisanych Twoim dzieciom do 18. roku życia.

Jak działa e-recepta?
Lekarz elektronicznie wystawi e-receptę. Następnie otrzymasz smsa z 4-cyfrowym kodem lub e-maila z załączoną w PDF informacją o e-recepcie. Lekarz może również dać Ci wydruk informacyjny. Aby zrealizować e-receptę w aptece wystarczy podać kod z smsa, pokazać otrzymanego e-maila lub wydruk.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta

Autor: Iga Gajzler