Kampania "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Celem kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" jest budowanie świata wolnego od przemocy oraz świata bezpiecznego i zapewniającego prawidłowy rozwój.

Organizatorem akcji w Pabianicach jest Grupa Wolontarystyczna "AGRAFKA", która wraz z innymi organizacjami, instytucjami i placówkami pracującymi z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami będzie budować świadome postawy wobec przemocy i uczyć, jak jej przeciwdziałać.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women’s World Summit Foundation, która co roku prezentuje raport z prowadzonych działań przed Organizacją Narodów Zjednoczonych. Na poziomie ogólnopolskim organizatorem kampanii jest Fundacja po DRUGIE.

W ramach pabianickiej odsłony kampanii G.W. "AGRAFKA" będzie realizować 19 mini działań edukacyjnych i profilaktycznych, których motywem przewodnim będzie budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, uwrażliwianie uczestników i wyposażanie ich w narzędzia niezbędne do właściwego reagowania na przemoc oraz szukania pomocy.

Działania realizowane w Pabianicach:

1. wywiady z ekspertami w temacie przemocy (Punkt Konsultacyjny ds. przemocy przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Tomasz Bilicki – Fundacja Innopolis),
  2. filmiki ukazujące w jaki sposób ludzie radzą sobie z trudnymi emocjami (znani w Pabianicach sportowcy, tancerze, organizacje oraz inni),
  3. edukacja online – wszystko co warto wiedzieć w temacie przemocy,
  4. konkursy z ciekawymi nagrodami dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  5. "Twoje Pytania – Nasze odpowiedzi" (napisz pytanie na adres agrafka@onet.eu, a otrzymasz odpowiedź od eksperta).

Kampania będzie realizowana przede wszystkim w wymiarze online (Facebook, Instagram, strona internetowa).

Osobą do kontaktu jest Joanna Wendler - Koordynator kampanii, tel. 530 729 761.

Partnerzy projektu:

• Punkt Konsultacyjny ds. przemocy przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej,
  • Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach,
  • Straż Miejska w Pabianicach,
  • Fundacja 4 kroki,
  • Fundacja Innopolis,
  • Strefa Ruchu,
  • Eskadra,
  • Swojaki,
  • Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge.

Autor: Iga Gajzler