Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych

Przebudowa Starego Rynku w Pabianicach – tworzenie włączającej, inspirującej i aktywizującej mieszkańców zielonej przestrzeni publicznej.

Dofinansowanie: 4 500 000,00 PLN

Całkowita wartość inwestycji: 7 377 540,00 PLN

Zadaniem przedsięwzięcia jest stworzenie terenu Starego Rynku na nowo, jako otwartej przestrzeni wypoczynku, rozrywki i rekreacji dla mieszkańców, pracowników najbliższych lokali i odwiedzających, we wszystkich przedziałach wiekowych, oraz miejsca dostosowanego dla osób z niepełnosprawnością.

Zadanie będzie realizowane w zakresie:

• Przebudowy układu drogowego wraz z miejscami parkingowymi, chodnikami oraz placem Starego Rynku,
  • Budowy oświetlenia oraz sieci monitoringu,
  • Budowy sieci wodno-kanalizacyjnej,
  • Montażu obiektów małej architektury wraz z toaletą publiczną oraz fontanną posadzkową.

Celem inwestycji jest również zwiększenie ilości zieleni jako miejsce bardziej przyjazne nie tylko ludziom, ale i środowisku. Remont nawierzchni placu poprawi funkcjonalność i dostosowuje Stary Rynek do organizowania wszelkiego rodzaju imprez plenerowych takich jak koncerty czy przedstawienia teatralne. Wprowadzenie małej architektury w postaci pawilonów handlowych wprowadzi funkcję gastronomiczną i usługową.

plakat informacyjny treść powyżej

Autor: Małgorzata Radziszewska