Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Od kwietnia 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

plakat informacyjny

Infolinia służy udzielaniu wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez specjalistów – pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, a także ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty rodzinne, a także w związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Wsparcie można uzyskać 7 dni w tygodniu dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 15.00 – 18.00 lub korzystając z aplikacji Snapchat i Messenger (pogadajmytutaj) w godzinach 18.00 – 21.00.

Informacja udostępniona przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Autor: Krystyna Błoch