Informacja dla rolników o wiosennych przymrozkach

Przymrozki wiosenne

Urząd Miejski w Pabianicach informuje rolników posiadających grunty rolne na terenie Miasta Pabianice lub prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, poszkodowanych             w wyniku przymrozków  wiosennych, które wystąpiły na przełomie kwietnia – maja 2017 roku o możliwości składania wniosków w celu oszacowania szkód.

Wnioski należy składać do dnia 02.06.2017 r. w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska przy ul. św. Jana 4, II piętro, pokój nr 22, w godzinach pracy urzędu:
poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8-16,
wtorki w godz. 8-17,
piątki w godz. 8-15.

Po otrzymaniu wypełnionych wniosków Komisja przystąpi do szacowania strat. Rolnicy, którzy nie złożą wniosku w wyznaczonym terminie nie będą mieli sporządzonego protokołu z szacowania strat w uprawach rolnych.

Ponadto rolnicy, którzy planują zaoranie upraw powinni zgłosić ich likwidację w Urzędzie Miejskim, ponieważ uprawy zlikwidowane, a niezgłoszone nie będą mogły być oszacowane przez Komisję.

Wzory dokumentów:

Wnioski i oświadczenia:

1. Wniosek rolnika o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym
  2. Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach
  3. Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej i poniesionych szkodach
  4. Oświadczenie nr 3 o produkcji rybackiej towarowej
  5. Oświadczenie nr 4a o poniesionych szkodach w środkach trwałych innych niż uprawy trwałe
  6. Oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych

Więcej informacji zamieszczonych zostało na stronie ŁUW:

Autor: Marta Rajska