Dofinansowanie usuwania azbestu - informacja o naborze wniosków przez WFOŚiGW w Łodzi

Urząd Miejski w Pabianicach informuje, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił program w zakresie dofinansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Dotacja wynosiła będzie do 90% kosztów kwalifikowanych zadania. Z programu mogą skorzystać: osoby fizyczne będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, (potwierdzenie własności – Księga Wieczysta) oraz dzierżawcy ogródków działkowych (domki, altany letniskowe), z których będą usunięte wyroby zawierające azbest, położonych na obszarze województwa łódzkiego. Nabór rozpocznie się po zamieszczeniu na stronie WFOŚiGW w Łodzi wzorów wniosków na rok 2018.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.wfosigw.lodz.pl/osoby_fizyczne.php.

Jednocześnie przypominamy, iż wyroby zawierające azbest należy usunąć do dnia 31 grudnia 2032 r.

Autor: Monika Gienszczak