Informacja od Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż

Szanowni Państwo,

Od niemal 15 lat pomagamy osobom cierpiącym ze względu na uzależnienie od substancji psychoaktywnych, a od kilku lat również osobom uzależnionym od czynności (patologiczny hazard, seksoholizm, zakupoholizm, pracoholizm, siecioholizm, fonoholizm). Naszą pomoc kierujemy również do osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. Organizujemy szkolenia dotyczące terapii osób uzależnionych behawioralnie.

W ośrodkach Błękitnego Krzyża pacjenci są leczeni na/w:

• Dziennych Oddziałach Odwykowych,

• Poradniach Leczenia Uzależnień,

• Oddziale leczenia Zespołów Abstynencyjnych,

• Ośrodku Adaptacyjnym.

Od 2012 r. w tych ośrodkach jest dostępna zintegrowana pomoc dla osób uzależnionych od hazardu i innych uzależnień behawioralnych oraz i ich rodzin i bliskich. Oznacza to, że oprócz pomocy terapeutycznej (indywidualnej, grupowej, terapii rodzinnej), pacjenci mogą uzyskać bezpłatne porady prawne oraz doradcy finansowego w celu zaplanowania spłaty długów oraz skonsultować się z pracownikiem socjalnym.

Oferujemy nieodpłatny lub częściowo płatny pobyt w Ośrodku Readaptacyjnym dla osób uzależnionych niechemicznie, np. dla hazardzistów, którzy uczestniczą w terapii w ośrodkach ambulatoryjnych. Pobyt ten może trwać od 3 do 6 miesięcy z możliwością przedłużenia tego okresu.

Jesienią 2014 r. otwarliśmy Ośrodek Błękitnego Krzyża w Pszczynie, w skład którego wchodzą: Poradnia Leczenia Uzależnień, w tym uzależnień behawioralnych oraz powstający oddział Ośrodka Readaptacyjnego. Od 1 października rozpoczyna działalność Oddział Dzienny Uzależnień Behawioralnych Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dla osób spoza aglomeracji Śląskiej istnieje możliwość zakwaterowania na miejscu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach: bk-europe.pl oraz na bk.europe.com.pl.

Autor: Ilona Woźniak