Radosna Niepodległa - rozstrzygnięcie konkursu

Organizator Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych w Pabianicach

Kategoria Uroczystości patriotyczne

Data

Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych w Pabianicach organizuje konkurs plastyczny pt.: „RADOSNA NIEPODLEGŁA”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic p. Grzegorza Mackiewicza oraz Starosty Pabianickiego p. Krzysztofa Habury.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich.

Jako organizatorzy chcemy dodać nieco koloru i radości temu niezwykle ważnemu wydarzeniu jakim było odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Chcemy pokazać, że Polska pomimo wielu przeciwności losu potrafiła się odbudować i jest pięknym krajem, członkiem Unii Europejskiej, ONZ i NATO, krajem, który nie zapomina o swojej przeszłości i historii.

Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane w galerii rozstawionej na Starym Rynku. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 11 listopada 2017 roku przy Pomniku Niepodległości (Pomniku Legionisty) podczas uroczystości upamiętniających 11 listopada 1918 roku.

Temat konkursu „RADOSNA NIEPODLEGŁA” jest tematem bardzo szerokim i pozwala na dużą inwencję twórczą uczestników konkursu.

Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/events/121725451787681

plakat informacyjny