Szkolenie dla organizacji pozarządowych: „Realizacja zadań publicznych – jak pozyskać środki i nawiązać współpracę z samorządem”

Organizator Centrum Klucz

Kategoria Edukacyjne

Kto się może zgłosić?
Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani założeniem podmiotu ekonomii społecznej (np. stowarzyszenia, fundacji, spółdzielni socjalnej), przedstawicieli już działających podmiotów – osoby zarządzające, pracowników księgowości czy wolontariuszy, a także pracowników samorządowych. Szkolenie skierowane jest do mieszkańców, organizacji i samorządów z 7 powiatów woj. łódzkiego: zduńskowolskiego, łaskiego, łódzkiego-wschodniego, pabianickiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego oraz rawskiego.

Skrócony program szkolenia

1. Czym jest współpraca jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych (w tym podmiotów ekonomii społecznej)?
  2. Czym jest zlecanie zadań publicznych w trybie pożytku publicznego i jakie są ich rodzaje?
  3. Jak czytać ogłoszenie o konkursie na realizację zadania publicznego?
  4. Założenia do projektu – fiszka projektowa.
  5. Jak pisać ofertę – część merytoryczna i część finansowa (przedstawienie narzędzia Planer).

Cel szkolenia:

Wzmocnienie wiedzy i umiejętności podmiotów ekonomii społecznej w zakresie przygotowywania ofert w zakresie realizacji zadań publicznych na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego w ramach pożytku publicznego.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
Dzięki udziałowi w szkoleniu dowiesz się, jakie są rodzaje i tryby współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie zlecania zadań publicznych. Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat przygotowywania oferty na realizację tych zadań, ze szczególnym uwzględnieniem części finansowej. Dzięki temu Twoja organizacja poszerzy możliwości pozyskiwania środków na realizację działań, lepiej zakorzeni się w społeczności lokalnej oraz nawiąże efektywną współpracę z samorządem.

Szczegóły na stronie: https://inspro.org.pl/centrumklucz/dzieje-sie/bezplatne-szkolenie-w-twoim-powiecie-realizacja-zadan-publicznych-jak-pozyskac-srodki-i-nawiazac-wspolprace-z-samorzadem/