Spotkanie z cyklu "Pabianickie Spotkania Dziejowe" - Genealogia. Historia rodziny. Sukcesy i porażki.

Organizator Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic

Kategoria Edukacyjne

plakat informacyjny

Miejsce: Muzeum Miasta Pabianic - dwór kapituły krakowskiej Stary Rynek 1

Genealogia to temat ciekawy, ale czasami trudny. O tym gdzie szukać informacji na temat swoich przodków, na jakie przeszkody można natrafić i jak wygląda księga metrykalna z XVIII wieku, na podstawie własnych doświadczeń, opowiedzą panowie Krzysztof Ochnicki i Bogdan Miszczak*. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Pabianickie Spotkania Dziejowe" organizowane przez Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic.

Początek o godz. 17.00.

*Krzysztof Ochnicki - członek Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski oraz Towarzystwa Miłośników Dłutowa. Redaktor "Kroniki Gminy Dłutów".

Zaprezentuje m.in. skany dokumentów z XVIII i XIX w., wyniki swoich poszukiwań w Rosji, Francji i Argentynie, pokaże też typowy arkusz genealogiczny do wypełniania danymi zbieranymi w trakcie poszukiwań

Bogdan Miszczak - pabianiczanin zainteresowany lokalną historią i dziejami rodziny, autor rozdziału "Militarne dzieje obszaru obecnego Nadleśnictwa" w książce "Nadleśnictwo Kolumna. Wędrówka przez dzieje.".

Podczas prelekcji przedstawi zebrane i udokumentowane przez siebie losy sześciu pokoleń rodziny Koziróg.

Autor: Maciej Wlazłowicz