Program Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”

Organizator Muzeum Miasta Pabianic

Kategoria Edukacyjne

Plakat informacyjny - treść poniżej

09.09.2023 (sobota)

godz. 12.00-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).

godz. 14.30: „Medycyna dawnych Słowian” – prelekcja, prezentacja ziół i mieszanek ziołowych oraz degustacja naparów. Prowadzenie: Anetta Jedynak-Stępnik ze Stowarzyszenia Plemię Pilsian (Stary Rynek 1, dwór).

16.09.2023 (sobota)

godz. 12.00-17.00: bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).

godz. 14.00: „Tradycyjne dekoracje izby wiejskiej” – warsztaty wycinankarstwa i bibułkarstwa. Prowadzenie: Kazimiera Balcerzak – twórczyni ludowa ziemi sieradzkiej (Stary Rynek 1, dwór). Wiek uczestników od 10 lat. Obowiązują zapisy do 14.09.2023: edukacja@muzeum.pabianice.pl, 42 215 39 82 wew. 24.

Wstęp wolny.

Autor: Muzeum Miasta Pabianic