Muzyka w zacnym dworze - „Katyń in Memoriam”

Organizator Muzeum Miasta Pabianic

Kategoria Kulturalne

Data

Muzeum Miasta Pabianic ma przyjemność zaprosić na dwa kolejne koncerty z cyklu "Muzyka w zacnym dworze", w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Pabianicach.

11 kwietnia (środa) - Koncert kantylenowy.

(Kantylena – typ melodyki w dziele muzycznym charakteryzujący się śpiewnym przebiegiem melodii, bez dużych skoków, zawierający małą liczbę nut o krótkich wartościach, wolnym tempem. Jest to materiał dźwiękowy dobrany w taki sposób, aby był wygodny do wykonania głosem ludzkim, zgodny z jego naturalnymi możliwościami).

zaś 25 kwietnia (środa) - „Katyń in Memoriam” - utwory polskie w hołdzie pamięci dla ofiar zbrodni katyńskiej.

Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18:00, we dworze kapituły krakowskiej.

plakat informacyjny

Autor: Piotr Poreda