Koncert z cyklu "Muzyka w zacnym dworze"

Organizator Muzeum Miasta Pabianic

Kategoria Kulturalne

Data

Muzeum Miasta Pabianic oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach mają przyjemność zaprosić na kolejny koncert z cyklu "Muzyka w zacnym dworze".
12 lutego, jak zawsze w środę o godzinie 18:00, swój recital fortepianowy zaprezentuje Pani Marta Zawada-żychlińska.

Marta Zawada-żychlińska

zaproszenie

Marta Zawada-Żychlińska- absolwentka PSM w Pabianicach w klasie p. Radosława Żurawskiego. W czerwcu 2014 ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Cezarego Saneckiego i dr hab.Wojciecha Kubicy. W sezonie artystycznym 2013/2014 współpracowała z zespołem baletowym Teatru Wielkiego w Łodzi w roli akompaniatora. Wielokrotnie brała udział w koncertach z cyklu Wiosna z Fortepianem, które odbywały się min: w Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Jarosławiu. Uczestniczyła w 56 sesji naukowo-artystycznej Musica Moderna. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich, min. Szkoły Mistrzów fortepianu w Katowicach. Grając solowo i kameralnie występowała w wielu regionach Polski. Aktualnie związana z trójmiejską sceną muzyczną. Współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi m.in. Akademickim Centrum Kultury Alternator działającym przy Uniwersytecie Gdańskim, Gdyńskim Chórem Kameralnym, Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki. Od 2017 roku zatrudniona na stanowisku akompaniatora w PPSWA im. Danuty Baduszkowej Gdyni.

Program koncertu:

1. A. Chaczaturian - Sonata fortepianowa /1961/