Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

W dniu 6 marca b.r. w kinie „Tomi” odbyło się spotkanie młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych z Pabianic z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską. Współorganizatorem spotkania była Straż Miejską w Pabianicach,  Urząd Miejski w Pabianicach i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pani Sędzia podczas wykładu poruszyła tematy bezpieczeństwa młodzieży, zagrożeń jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie prawa i konsekwencji jakie mogą za to grozić. Poruszała także tematy przemocy pomiędzy rówieśnikami i przemocy w rodzinie. Zaproponowała różnorodne rozwiązania, jakie uczniowie mogą zastosować w swoich szkołach (m.in. „kąciki prawne” czy „skrzynki korczakowskie”), służące temu aby sygnalizować wszelkie nieprawidłowości i codzienne problemy. Młodzież po zakończeniu wykładu mogła zadawać różnorodne pytania zarówno z zakresu stosowania przepisów prawa, jak i te odnoszące się do kariery zawodowej Pani Anny Marii. Po spotkaniu Pani Sędzia rozdawała młodzieży autografy.

wręczenie kwiatów Annie Marii Wesołowskiej

Autor: Jarosław Biskupski