Informacja ogólna Powszechny Spis Rolny PSR 2020

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w dniach: 01.09.2020 - 30.11.2020

Obowiązek realizacji spisu nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r.

Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728).

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://spisrolny.gov.pl

Od dnia 08.06.2020 r. w Urzędzie Miejskim w Pabianicach funkcjonuje Gminne Biuro Spisowe, z siedzibą w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. św. Jana 4.
Zarządzenie nr 131/2020/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 08.06.2020 w sprawie powołania Gminnego Biura Spisowego w Pabianicach

Od 15.06.2020 do 08.07.2020 r. będzie trwać nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Informacja o naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych będzie wkrótce dostępna na stronie Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Plakat informacyjny

Więcej informacji na stronie: https://spisrolny.gov.pl