Pabianicki Dzień Zdrowia

Organizator Urząd Miejski w Pabianicach

Kategoria Edukacyjne

Data

Pabianicki Dzień Zdrowia odbędzie się 18 maja w godzinach od 10.00 do 17.00 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. 20 Stycznia 9/13.. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W ramach wydarzenia pabianiczanie w różnym wieku będą mieli m.in. możliwość skorzystać z porad specjalistów, zbadać wzrok i skład ciała, zmierzyć ciśnienie, tętno i glikemię, wyrobić na miejscu kartę EKUZ, uzyskać informacje na temat leczenia uzdrowiskowego, Internetowego Konta Pacjenta, z zakresu profilaktyki uzależnień oraz wsparcia specjalistycznego dla rodzin z dziećmi, usiąść za kierownicą ambulansu, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, poznać zawody medyczne, spróbować swoich sił w minitenisie, poznać tajniki żeglarstwa, oznakować rower, a nawet wymienić się książkami.

plakat informacyjny, treść poniżej

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Zdrowe i aktywne dziecko”. W ramach atrakcji nie zabraknie zabaw, warsztatów i konkursów edukacyjnych dla dzieci o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia oraz ciałem człowieka i zdrowych smakołyków.

Harmonogram godzinowy
GodzinaWydarzenie
9.00 Start programu „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda
10.00 Rozpoczęcie Pabianickiego Dnia Zdrowia