Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy Rzecznika Praw Dziecka

Z uwagi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym Rzecznik Praw Dziecka prowadzi całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz czat internetowy – czat.brpd.gov.pl.

Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Eksperci z Dziecięcego Telefonu Zaufania bezpłatnie udzielają kontaktującym się dzieciom i młodzieży natychmiastowego wsparcia. Mogą oni w pełni anonimowo podzielić się swoimi przeżyciami z dyżurującymi specjalistami i wspólnie zastanowić nad rozwiązaniem problemów. Dyżurujący psychologowie pomogą również wyjaśnić co robić, jak się zachować i jakie konkretne działania podjąć by uporać się z napotkaną sytuacją i problemem.

Dziecięcy Telefon Zaufania, będący w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umożliwia jego wyspecjalizowanym konsultantom na zapoznanie się z problemem dziecka, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy w oparciu o współpracę z wielomajednostkami i instytucjami.

Pod numer interwencyjny oprócz dzieci i młodzieży mogą również dzwonić osoby dorosłe, które chcą zgłosić zaobserwowane problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim – grafik ich dyżurów można odnaleźć na stronie www.brpd.gov.pl.

Należy zaznaczyć, że numer 800 12 12 12 jest udostępniony na zasadach niekomercyjnych, a wskazany powyżej czat internetowy nie wymaga logowania ani instalacji dodatkowych aplikacji.

Nie czekaj, nie trać czasu! Pomóż sobie, nie jesteś sam!
Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Dziecka.

116111 Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży, 222309900 SOS Linia Pomocy Pokrzywdzonym, 800190590 Rzecznik Praw Pacjenta

Dane kontaktowe:

Biuro Rzecznika Praw Dziecka