Projekt „Dostępny samorząd – granty”, realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

loga Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, promuje łódzkie, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Projekt „Dostępny samorząd - granty”, realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Miasto Pabianice, w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty”, otrzymało grant w wysokości 99.996,39 zł na działania, których celem jest podniesienie poziomu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w Urzędzie Miejskim w Pabianicach.

Działania realizowane w ramach grantu mają na celu poprawę dostępności architektonicznej oraz komunikacyjno-informacyjnej w budynku urzędu przy ul. Gabriela Narutowicza 33 oraz na terenie do niego przyległym.

Projekt „Dostępny samorząd - granty” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez wsparcie JST w spełnieniu wymogów dostępności określonych w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2240).

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Herb miasta Pabianice, wizerunek trzech koron w kolorze złotym umieszczonych na błękitnej tarczy herbowej

Autor: Lidia Mielczarek