Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży

Nowe drogi dla rowerów

Zapraszamy do przesyłania opinii dotyczących przebiegu dróg dla rowerów: Etap F - ul. Popiełuszki (projektowana) / Targowa (od nr 70 do proj. ul. Popiełuszki)

Święto Niepodległości 11 listopada

Oficjalna uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpocznie się o godz. 10.45 przed pomnikiem Legionisty, z udziałem m.in. władz miasta i powiatu, pocztów sztandarowych i delegacji

VOLNY CHOR z Białorusi w Pabianicach

Już 29 października 2021r. o godz.18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbędzie się wyjątkowy koncert chóru Volny Chor z Białorusi

Szczepienie przeciwko COVID - 19 w Centrum Seniora

Urząd Miejski w Pabianicach zaprasza dorosłych mieszkańców miasta na szczepienie jednodawkową szczepionką J&J 19 października 2021 r. do Centrum Seniora przy ul. M. Konopnickiej 39 w godzinach: 10.00-15.00. Wystarczy dowód osobisty.

Noc spisowa

Późno chodzisz spać? Jeszcze się nie spisałeś? Mamy coś dla Ciebie!

Spiszmy się na medal!

Każdy z nas może zasłużyć na medal, jeśli weźmie udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Włączmy się aktywnie w promowanie udziału w spisie, aby mieć realny wpływ na rozwój naszych miast!

Mobilny punkt spisowy

"Tkalnia Pabianice" ul. Grobelna 8 Pabianice 14.09.2021 r. godz.: 9:00-14:00