Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Projekt „Integracja różnych systemów transportu zbiorowego poprzez rozbudowę węzłów przesiadkowych w województwie łódzkim”

Fundusze Europejskie Program Regionalny, promuje łódzkie, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

„Integracja różnych systemów  transportu zbiorowego poprzez rozbudowę węzłów
przesiadkowych w województwie łódzkim”

Projekt Partnerski – Beneficjentem projektu jest Województwo Łódzkie, Miasto Sieradz występuje jako Partner projektu. 11 lipca 2017 roku została podpisana umowa pomiędzy Województwem, Miastem Sieradz, Gmina Koluszki, Gminą Miastem Kutno, Gminą Miastem Łowicz, Gminą Miastem Łódź, Miastem Pabianice, Miastem Skierniewice, Miastem Zduńska Wola, Gminą Miastem Zgierz dot. wspólnego wdrażania przedsięwzięcia.

Cel projektu:
Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności systemu transportu publicznego w miastach województwa łódzkiego tworzących partnerstwo.

Zakres dla Miasta Pabianic:

• dostawa i montaż 14 stacji rowerowych wraz ze 144 rowerami (ul. Łaska , ul. Moniuszki, ul. Zamkowa , ul. św. Jana, ul. Kilińskiego, ul. Wyszyńskiego, ul. 20 Stycznia, ul. Nawrockiego, ul. Waltera Jankego, ul. Warszawska 65, ul. Warszawska/Duży Skręt, ul. Jana Pawła II, Stary Rynek,  ul. Grota Roweckiego)

Planowane efekty:
Stworzenie systemu roweru publicznego, zintegrowanego z pozostałymi systemami komunikacji publicznej.

Wartość projektu zgodnie z umową o dofinansowanie dla Miasta Pabianic:
1.870.458,18 PLN

Wysokość dofinansowania zgodnie z umową o dofinansowanie dla Miasta Pabianic:
1.292.593,05 PLN

Źródło dofinansowania:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania III.1.2 „Niskoemisyjny Transport Miejski” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Okres realizacji:
październik 2017 – marzec 2019

Nr umowy o dofinansowanie projektu:
UDA-RPLD.03.01.02-10-0005/17-00

Autor: Maciej Wlazłowicz