Projekt „Nowoczesna szkoła - lepszy rozwój dziecka - wsparcie efektywności nauczania w SP1 i SP8 w Pabianicach”

Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polsk, promuje łódzkie, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

MIASTO PABIANICE jest beneficjentem projektu pt. „Nowoczesna szkoła – lepszy rozwój dziecka – wsparcie efektywności nauczania w SP1 i SP8 w Pabianicach”, współfinansowanego z Funduszy Europejskich.

Projekt realizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 8.

Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności oferty edukacyjnej w SP nr 1 oraz SP nr 8 w Pabianicach poprzez udoskonalenie metod i narzędzi pracy i nauki, w szczególności w zakresie rozwoju indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami oraz podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych uczniów, jak również zniwelowanie i wyrównywanie deficytów rozwojowych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w okresie od 1.12.2018 do 28.11.2020.

Efektem wdrożonych zmian będzie:

• uzyskanie lepszych warunków dla przygotowywanych i prowadzonych zajęć w szkołach oraz dla odpowiedniego prowadzonego procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze SPE specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • podniesienie kompetencji kluczowych 553 uczniów i 58 nauczycieli,
  • dodatkowe wsparcie 128 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z niepełnosprawnościami w postaci dodatkowych zajęć uzupełniających ofertę szkoły.

Całkowita wartość projektu wynosi: 706 078,78 zł

Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi: 649 848,78 zł

plansza informacyjna - szczegółowe informacje w tekście powyżejAutor: Łukasz Stencel