Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”

Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

MIASTO PABIANICE jest beneficjentem projektu pt. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych

Operatorem projektu jest Fundacja Promocji Gmin Polskich

Celem projektu jest podniesienie poziomu podstawowych kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych wśród osób dorosłych powyżej 25 r.ż. z obszaru województwa łódzkiego, w tym w szczególności mieszkańców gminy miejskiej Pabianice, objętych w projekcie szkoleniami komputerowymi w okresie wrzesień 2019 – luty 2020.

Efektem wdrożonych zmian będzie podniesienie kompetencji cyfrowych 288 mieszkańców województwa łódzkiego.

Całkowita wartość projektu wynosi: 148 320,00 zł

Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi: 100% wartości projektu