Projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”

Zdalna Szkoła
Miasto Pabianice w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli z pabianickich szkół.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy wraz z zestawem słuchawkowym umożliwią dzieciom i nauczycielom, którzy nie mieli dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych poprzez zdalne nauczanie.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 100.000 zł, do 11 szkół podstawowych w Pabianicach trafiło 48 laptopów. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegółowe informacje o całym programie na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Plakat informacyjny - szczegóły w tekście powyżej