Rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024

Od 1 lutego 2023 r. Rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024

W naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Pabianice.

Kandydaci do szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie:

Zgłoszenia – do szkoły, w obwodzie której kandydat mieszka.

Wniosku – do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wniosek wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić, podpisać i złożyć do wybranej szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w Pabianicach można składać osobiście w wyznaczonym miejscu przy wejściu do szkoły lub drogą elektroniczną na adres e-mail wybranej szkoły podstawowej. Rozpatrywane będą wyłącznie czytelnie wypełnione wnioski lub ich skany. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w siedzibie wybranej szkoły podstawowej lub na jej stronie internetowej.

Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół i przedszkoli zawarty jest w Zarządzeniu nr 424/2022/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2023/2024 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli miejskich i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Pabianice.

Uchwała nr XXIX/312/21 Rady Miejskiej w Pabianicach z dnia 4 lutego 2021r. w sprawie określenia kryteriów stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych i publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Pabianice

Autor: Magdalena Amer-Jurek