Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

R jak Rodzic - warsztaty

Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach zaprasza rodziców dzieci w wieku 4-9 lat do udziału w zajęciach rozwoju osobistego " R jak Rodzic "

„Odebrany karabin”

Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości powstał pod Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic komiks pt. „Odebrany karabin” autorstwa pabianickiego rysownika Pana Marcina Leśniewicza

Happening "Walnij w Gruchę lub w Poduchę"

Grupa Wolontarystyczna "AGRAFKA" zaprasza do udziału w Happeningu "Walnij w Gruchę lub w Poduchę", czyli w wielkiej pabianickiej bitwie na poduszki!

Pabianicki Jarmark Świąteczny 2018

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami w związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić i zachęcić do udziału w już V Pabianickiej Paradzie Świątecznej wraz z Jarmarkiem Świątecznym, które odbędą się 9 grudnia 2018 roku

Panattoni inwestuje w Pabianicach

W najbliższym czasie prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisze porozumienie z nowym inwestorem, do czego na ostatniej sesji upoważniła go uchwałą Rada Miejska