Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Godzina dla Ziemi WWF

Pragniemy zaprosić mieszkańców Pabianic do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF , która wybije w tym roku w sobotę 30 marca o godz. 20:30

Koncert „Pabianiczanie dla Pabianic"

Serdecznie zapraszamy na uroczyste podpisanie umowy i przekazanie przez fundację „My kochamy Pabianice" dotacji na rewitalizację zabytkowego mauzoleum Kindlerów, przy cmentarzu ewangelickim w Pabianicach oraz na towarzyszący temu wydarzeniu

Drogie Panie!

W Dniu Waszego Święta składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych chwil

"W sypialni naszych prababek"

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na wernisaż wystawy "W sypialniach naszych prababek - bielizna i akcesoria stroju XIX - XX w."

"Ho na ciacho!"

Muzeum Miasta Pabianic ma przyjemność zaprosić na warsztaty wypiekania pierników, 3 marca o godzinie 13:00 i 15:00

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie serdecznie zapraszają na obchody „Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 18-22.02.2019 r.