Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży

Nowe drogi dla rowerów

Zapraszamy do przesyłania opinii dotyczących przebiegu dróg dla rowerów: Etap F - ul. Popiełuszki (projektowana) / Targowa (od nr 70 do proj. ul. Popiełuszki)

Święto Niepodległości 11 listopada

Oficjalna uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpocznie się o godz. 10.45 przed pomnikiem Legionisty, z udziałem m.in. władz miasta i powiatu, pocztów sztandarowych i delegacji

VOLNY CHOR z Białorusi w Pabianicach

Już 29 października 2021r. o godz.18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbędzie się wyjątkowy koncert chóru Volny Chor z Białorusi

Szczepienie przeciwko COVID - 19 w Centrum Seniora

Urząd Miejski w Pabianicach zaprasza dorosłych mieszkańców miasta na szczepienie jednodawkową szczepionką J&J 19 października 2021 r. do Centrum Seniora przy ul. M. Konopnickiej 39 w godzinach: 10.00-15.00. Wystarczy dowód osobisty.