Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Akcja Archiwów Państwowych - Archiwum Pandemii A.D. 2020

Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2), w ramach której Archiwa Państwowe, w tym Archiwum Państwowe w Łodzi, gromadzić będą świadectwa życia podczas panującej obecnie choroby

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz