Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wycofał się z programu "Kawka"

Dnia 19 sierpnia 2016 r. tutejszy Urząd otrzymał informację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (pismo znak: UE.573.0001.2016.10211 z dnia 11.08.2016 r.), iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wycofał się z Programu pn. "Poprawa jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji realizowana w ramach programu Kawka".

W związku z powyższym nie jest możliwa realizacja tego Projektu zgodnie z przyjętymi założeniami i wszystkie złożone wnioski pozostaną bez rozpatrzenia.

Jednocześnie WFOŚiGW w Łodzi, poinformował tutejszy Organ, iż rozpoczęto prace nad programem z zakresu jakości powietrza poprzez likwidację źródeł niskiej emisji na rok 2017, którego ostatecznymi Beneficjentami będą osoby fizyczne. Program będzie realizowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi poprzez jednostki samorządu terytorialnego.

Zgodnie z założeniami WFOŚiGW z tego programu będą mogły skorzystać w pierwszej kolejności osoby, które deklarowały chęć udziału w nierealizowanym programie Kawka.

Szczegółowe informacje będą dostępne po zakończeniu przez WFOŚiGW w Łodzi prac nad przygotowaniem projektu, tj. na koniec br.

Wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na przedsięwzięcia z zakresu likwidacji niskiej emisji zgodnie z Zasadami udzielenia dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi.

Autor: Angelika Gortat