Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Informacja dla rolników o wiosennych przymrozkach

Przymrozki wiosenne

Urząd Miejski w Pabianicach informuje rolników posiadających grunty rolne na terenie Miasta Pabianice lub prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, poszkodowanych             w wyniku przymrozków  wiosennych, które wystąpiły na przełomie kwietnia – maja 2017 roku o możliwości składania wniosków w celu oszacowania szkód.

Wnioski należy składać do dnia 02.06.2017 r. w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska przy ul. św. Jana 4, II piętro, pokój nr 22, w godzinach pracy urzędu:
poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8-16,
wtorki w godz. 8-17,
piątki w godz. 8-15.

Po otrzymaniu wypełnionych wniosków Komisja przystąpi do szacowania strat. Rolnicy, którzy nie złożą wniosku w wyznaczonym terminie nie będą mieli sporządzonego protokołu z szacowania strat w uprawach rolnych.

Ponadto rolnicy, którzy planują zaoranie upraw powinni zgłosić ich likwidację w Urzędzie Miejskim, ponieważ uprawy zlikwidowane, a niezgłoszone nie będą mogły być oszacowane przez Komisję.

Wzory dokumentów:

Autor: Marta Rajska