Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Świadczenie przysługujące z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, którzy przybyli na teren Rzeczypospolitej Polskiej w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie

Wysokość świadczenia przysługującego osobie zapewniającej zakwaterowanie oraz wyżywienie uchodźcom z Ukrainy wynosi 40 zł za osobę dziennie.

Świadczenia z tytułu zagwarantowania zakwaterowania oraz wyżywienia uchodźcom z Ukrainy przysługiwać będą na okres nie dłuższy niż 120 dni od dnia przybycia obywatela Ukrainy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres wypłaty świadczenia, za zgodą wojewody, może zostać przedłużony.

Świadczenie jest wypłacane z dołu na wniosek podmiotu (tj. osoby fizycznej, osoby prawnej, przedsiębiorcy lub jednostki organizacyjnej) zapewniającego zakwaterowanie i wyżywienie dla obywateli Ukrainy.

Wnioski są dostępne na stronie internetowej Urzędu oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych.

Wnioski należy złożyć w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych, ul. Gabriela Narutowicza 33, pokój 13.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 42 22 54 688.

Autor: Lidia Mielczarek