Jesienna zbiórka makulatury oraz Charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów

Jesienna zbiórka makulatury

W sobotę, 12 października od godz. 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja ekologiczna w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Warzywnej 6. Akcję organizuje Wydział Ochrony Środowiska UM.

W zamian za przyniesioną makulaturę można otrzymać nagrodę:

1-5 kg makulatury -> sadzonka drzewa iglastego,

5-10 kg makulatury -> 2 szt. sadzonek wrzosów,

powyżej 10 kg makulatury -> dynia i bawełniana torba.

Liczba nagród ograniczona.

Zbiórka będzie połączona z edukacją ekologiczną – zaplanowano m.in. malowanie eko-toreb, „koło fortuny” z pytaniami oraz stoisko edukacyjno-informacyjne EkoRegionu.

Darczyńcami nagród są Adamed, Olmatfresh, Korczak, Drzewa i Krzewy Ozdobne Bogdan Michalak.

plakat informacyjny treść powyżej

Charytatywna zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów

12 października rusza zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, elektrycznego i tekstyliów. Wszystkie odpady przekazane przez pabianiczan zostaną poddane recyklingowi, a cały dochód z akcji przekazany na wsparcie gminy Głuchołazy, która ucierpiała w powodzi.

Zbiórka będzie prowadzona w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Warzywnej 6:

12.10.2024r. (sobota) w godz. 9.00 - 13.00,

14.10.2024r. (poniedziałek) w godz. 9.00 - 16.00,

15.10.2024r. (wtorek) w godz. 9.00 - 19.00,

16.10.2024r. (środa) w godz. 9.00 - 16.00,

17.10.2024r. (czwartek) w godz. 9.00 - 19.00.

Można przywozić tylko elektroodpady i tekstylia pochodzące z gospodarstw domowych.

Odpady przekazane do recyklingu zostaną zważone i przeliczone na złotówki. Ilość zebranych odpadów decyduje o wysokości darowizny pieniężnej dla gminy Głuchołazy:

1 t zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego = 615 zł brutto,

1 t odpadu w postaci tekstyliów oraz odzieży = 369 zł brutto.

Charytatywną zbiórkę elektrycznych śmieci i tekstyliów organizuje Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko i MB Recykling.

plakat informacyjny treść powyżej

Autor: Katarzyna Szkudlarek