Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 66 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

IV Pabianicka Parada Świąteczna

Urząd Miejski w Pabianicach i JUMI Sp. z o.o. sp. k. mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w IV Pabianickiej Paradzie Świątecznej, która odbędzie się 10 XII 2017 r.

Ponad 146 mln dla Pabianic

Pabianice otrzymały 146,5 mln zł unijnego dofinansowania z przeznaczeniem na poprawę jakości komunikacji autobusowej, termomodernizację budynków oświatowych oraz przebudowę linii tramwajowej 41

Brawa dla nauczycieli

Miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w tym roku w Szkole Podstawowej nr 14