Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

„16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”

Przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Punktu Konsultacyjnego ds. Przemocy w Rodzinie Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w happeningu

Jarmark - utrudnienia w ruchu

Urząd Miejski w Pabianicach informuje, że w dniu 9 grudnia 2018 roku mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

33 lata temu, 27 października, podczas 38. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ustanowiono, że 1 grudnia będzie Światowym Dniem AIDS

Pomoc dla bezdomnych 2018-2019

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. W tym szczególnym okresie musimy wykazać się dużą wrażliwością i troską o los osób potrzebujących, które z różnych przyczyn nie radzą sobie z otaczającą je rzeczywistością.

Zmiany w podatku od nieruchomości

Rada Miejska uchwaliła nowe stawki podatku od nieruchomości na 2019 rok. Ostatnią zmianę wprowadzono w 2016 r.

Jeździmy rowerem publicznym

Zaczął działać system wypożyczania rowerów publicznych w regionie, czyli „Rowerowe Łódzkie”. W Pabianicach znajduje się 14 stacji oferujących 122 rowery

Ósma kadencja miejskiego samorządu

Grzegorz Mackiewicz złożył wczoraj (22 listopada) ślubowanie podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Miejskiej i ponownie objął funkcję prezydenta Pabianic