Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 23

Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie grad. Porywy wiatru do 90 km/h.

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godz. 16.00 odprawiona zostanie uroczysta msza w kościele św. Mateusza z udziałem władz miasta, powiatu i kombatantów, a po niej złożone kwiaty przed pomnikiem Legionisty

Umowa podpisana

24 lipca w Łodzi podpisana została umowa na realizację projektu „Rowerowe Łódzkie”