Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 62 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Absolutorium dla prezydenta

Rada Miejska podczas sesji on-line (24.06) przyjęła sprawozdanie finansowe i udzieliła wotum zaufania na podstawie raportu o stanie miasta. Prezydent Grzegorz Mackiewicz uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2019 rok.

Wybory w czasie epidemii

W lokalu wyborczym trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, żeby w trosce o siebie i innych zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem

Powszechny Spis Rolny 2020

Od 15.06.2020 do 08.07.2020 trwa nabór na rachmistrza spisowego, jesteś zainteresowany? Zgłoś się do Urzędu Miejskiego w Pabianicach