Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Obchody 14 i 15 sierpnia

Władze samorządowe Pabianic i powiatu pabianickiego złożyły kwiaty przed pomnikiem św. Maksymiliana

Zmieniaj Pabianice - zgłoś projekt!

Od 26 lipca do 22 sierpnia 2019 roku mieszkańcy Pabianic mogą zgłaszać projekty w ramach V edycji budżetu obywatelskiego.

Susza rolnicza – szacowanie strat

W związku z długotrwałą suszą występującą na terenie miasta Pabianice (począwszy od 3 okresu raportowania IUNG-PIB tj. od 10 czerwca 2019 r.) informujemy zainteresowanych rolników o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych