Pabianice znajdują się w aglomeracji łódzkiej. Stanowią zarazem centrum 120-tysięcznego powiatu. Funkcjonują tutaj najważniejsze dla społeczności instytucje i urzędy. Miasto liczy 60 tys. mieszkańców i obejmuje obszar 33 km2.

Dodatek węglowy

Od dzisiaj, tj. 17.08.2022 w Miejskim Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach , ul. Gdańska 7 można składać wnioski o dodatek węglowy

Ankieta dot. Strategii Rozwoju miasta Pabianic

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Pabianic na lata 2023-2030 zwracamy się z prośbą do Państwa, jako mieszkańców miasta, o podzielenie się swoimi uwagami, spostrzeżeniami oraz pomysłami na zmiany, jakie mogą w najbliższych latach wpłynąć na jakość życia w Pabianicach