Projekt pn. „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice”

Fundusze Europejskie Program Regionalny, promuje łódzkie, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Miasto Pabianice realizuje projekt pn. „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, IV Oś priorytetowa: Gospodarka niskoemisyjna.

Założeniem projektu jest przeprowadzenie głębokiej modernizacji energetycznej 11 budynków na terenie miasta Pabianice, celem zwiększenia ich efektywności energetycznej. Projekt jest projektem hybrydowym, realizowanym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projektowane działania przyczynią się do racjonalizacji użytkowania energii w budynkach objętych projektem, co pozwoli na zmniejszenie zużycia energii oraz przyczyni się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza odpowiedzialnych za powstawanie zjawiska tzw. niskiej emisji oraz emisji gazów cieplarnianych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Mieście Pabianice. Cel ten wykazuje zgodność z celami strategicznymi i horyzontalnymi zdefiniowanymi w dokumentach strategicznych na poziomie lokalnym i regionalnym. Inwestycja jest zgodna z celem głównym osi priorytetowej IV gospodarka niskoemisyjna oraz działania IV.2 Termomodernizacja budynków. Bezpośrednim odbiorcą projektu jest - Miasto Pabianice. Beneficjentami pośrednimi projektu będą osoby korzystające z obiektów, natomiast ostatecznymi odbiorcami projektu będą mieszkańcy miasta i okolic.

Całkowita wartość projektu:

Wartość dofinansowania:

Łączna wartość wydatków kwalifikowalnych:

Łączna wartość wydatków niekwalifikowalnych:

33 729 249,58 zł

10 499 266,24 zł

15 026 858,86 zł

18 702 390,72 zł

Termin realizacji projektu: od 7 listopada 2017 r. do 30 listopada 2020 r.

Zakres projektu obejmuje między innymi następujące działania: prace projektowe, roboty budowlane, zarządzanie projektem, nadzór inwestorski i promocję projektu. W ramach projektu wykonane zostaną kompleksowe prace termomodernizacyjne polegające na dociepleniu przegród zewnętrznych, częściowej wymianie zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, budowie i modernizacji instalacji wentylacji mechanicznej, wymianie oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, montaż systemów monitoringu i zdalnego zarządzania energią oraz inne prace remontowe niezbędne do poprawy efektywności energetycznej w niżej wymienionych budynkach użyteczności publicznej na terenie naszego miasta:

1. Gimnazjum nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 16), ul. 20 Stycznia 9/13;
  2. Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mokra 28/34